SUCHÝ UHLIČITÝ KÚPEĽ

Metóda uzavretých suchých uhličitých kúpeľov (ďalej len SUK), je v lekárskom výskume a praxi dostatočne overená a jej pozitívne účinky na ľudský organizmus sú bez vedľajších nežiadúcich účinkov.

Suché, alebo tiež plynné uhličité kúpele sa aplikujú ako celotelové kúpele v špeciálnom PVC vaku, ktorý je napustený čistým kysličníkom uhličitým. SUK sa úplne odlišuje od vodného kúpeľa. Médiom je 95-100% CO2, ktorý je zvlhčovaný potom, v uzavretom priestore PVC vaku, dochádza i ku koncentrácii tepla. Použitie PVC vaku je len pre jedného pacienta, ktorý sa stará o jeho očistu. Vak bežne vydrží opakovane cca 10-násobné použitie.
Trvanie procedúry: 40 min. + príprava.
Pacient je pod dohľadom zdravotníckeho pracovníka, po procedúre môže dostať občerstvenie. V miestnosti je zapálená vonná sviečka.

Indikácie a prednosti suchého uhličitého kúpeľa:

Suché uhličité kúpele sú plne kompatibilné so všetkými ostatnými procedúrami. Môžu sa aplikovať 3x týždenne, ev. i denne. Výrazne prispievajú k maximálnej telesnej relaxácii a psychickému uvoľneniu moderného človeka preťaženého stresmi a negatívnymi vplyvmi civilizácie. (pacient obvykle pri procedúre zdriemne).

Podrobnejší popis metódy suchých uhličitých kúpeľov.